Vše o budování zpětných odkazů

Kde kupovat proxy servery?

Pro několik různých programů, které používám, potřebuji mít k dispozici větší množství proxy serverů. Nějaké jsem vyzkoušel, nebo se chystám a rád bych se podělil o tipy. Zároveň si nechám sám rád doporučit.

[su_highlight background=”#fa743e”]Článek průběžně rozšiřuji o nové služby. Ty najdete vždy na konci. Poslední update 14.11.2015. [/su_highlight]

Než s proxy začnete

  1. Služby vždy zkoušejte nejprve s měsíční objednávkou. Když nebudete spokojeni, ušetříte snadným přechodem jinam.
  2. U sdílených proxy nikdy nevíte, k čemu je používají ostatní.
  3. Ověřte si, že Google koupené proxy pustí, přes Gather Proxy (ke stažení zdarma v omezené verzi)

Některé odkazy v článku jsou provizní. Nemají vliv na moje hodnocení dané služby.

Proxy-n-VPN

Jako první jsem zkoušel Proxy-n-VPN

K dispozici mají jak privátní, tak i sdílené proxy. Ty privátní jsou pochopitelně dražší, ale zase funkčnější a víte, k čemu jsou používány a jaký je z nich traffic. Jejich ceny začínají na 2,35 USD za kus a klesají s počtem proxy v balíčku až k 1,39 USD/kus při 1000 serverech.

Kde kupovat proxy servery? 1
Ceník sdílených proxy serverů

Testoval jsem ty sdílené, kde je jasně přijatelnější cena, ale neví, co na nich někdo další dělá. Koupit se dají od 1,10 USD/kus v základním balíčku 10 proxy serverů až k 0,71 USD při koupi 1000 kusů.

Dlouho jsem si vystačil s balíčkem 10 sdílených proxy. Pak jsem ale potřeboval větší objem a dostal doporučení na jiné místo, kde koupit.

Tip: Rozšíření Switchy Omega vám umožní měnit IP adresu přímo v prohlížeči Google Chrome.

FineProxy.org

Kde kupovat proxy servery? 2Rusko je země neomezených možností, kde sídlí i FineProxy.org. Nabízí jak privátní, tak i sdílené proxy. Ty soukromé nabízí z Německa, USA, Ruska a Ukrajiny za 5 USD na kus až do celkového počtu 100 kusů. Nad tento limit jsou počty individuální. Opravdová řežba ale začíná se sdílenými proxy, kde nabízejí balíky od 5 až do 5500 serverů v geografickém mixu. Proxy jsou buď svázané s vaší IP (pokud se připojíte odjinud, musíte v admin panelu webu tuhle IP zapsat), nebo fungují na jméno a heslo.

Používám od nich 1000 evropských IP za cenu 19,90 USD na 30 dnů. Po pravdě jich ani tolik nepotřebuji, ale cena je rozumná a na menších balíčcích mi vždy něco vadilo. Geograficky je zastoupeno několik evropských zemí včetně ČR. Odezvy se liší od 100 ms až ke třem vteřinám a co jsem si zatím všiml, těch mrtvých IP bývá tak mezi 5-10 procenty. Vždy jednou za 8 dnů si lze nechat seznam IP aktualizovat (obměnit).

Update 10.7.2015: Poslední 2 sady IP adres měly ban na hledání na Seznamu. Jinde naprosto bez problémů.

Buyproxies.org

Buyproxies.org nabízejí balíčky do velikosti 100 proxy ve dvou skupinách. Sdílené na maximálně 3 uživatele a pak ty určené pouze pro jednoho uživatele. Cena vychází na 1 USD/kus při těch sdílených  a 2 USD/kus při těch dedikovaných.

Kde kupovat proxy servery? 3

Vyzkoušel jsem jsem balíček 10 dedikovaných za 20 USD a jsem s nimi zatím velmi spokojený. Pochopitelně s počtem musím uzpůsobit chování programů, které s nimi používám.

Act Proxy

Zatím posledním úlovkem do sbírky je služba Act Proxy. Jak je obvyklé, nabízí jak sdílené, tak privátní proxy. Ceny jsou velmi zajímavé a vybrat si můžete mezi evropskými či americkým proxy, nebo si udělat mix. Autorizace služby je vždy přes vaši IP, ale nebojte, celkem můžete mít až 8 ověřených IP najednou.

Kde kupovat proxy servery? 4

U těch sdílených, kde Act Proxy garantuje maximálně 3 uživatele, jsou k dispozici 3 balíčky:

  • 10-49 proxy: 0,50 USD /kus
  • 50 – 99 proxy: 0,45 USD/kus
  • 100-200 proxy: 0,40 USD/kus

Jak vidíte, v porovnání s ostatními jsou ceny poloviční. To je slibné.

U privátních je cena vyšší, ale pořád velmi atraktivní.

  • 10-49 proxy: 1,20 USD /kus
  • 50 – 99 proxy: 1,10 USD/kus
  • 100-200 proxy: 1 USD/kus

Jak fungují?

V první fázi jsem otestoval 50 sdílených proxy serverů. Všechny byly umístěné v Německu a šlapou jako hodinky.

Můj aktuální žebříček poskytovatelů proxy

Platí od 14.11.2015

  1. Act Proxy
  2. Proxy-n-VPN
  3. Buyproxies.org

Kde proxy používám:

O autorovi

Zdeněk Dvořák

SEO specialista na volné noze. Na webu publikuji od roku 2001, SEO se věnuji od 2010. Pracoval jsem jak s malými firmami, tak i těmi největšími. Kromě exekutivy tvořím odkazové strategie na zakázku a školím, jak získávat odkazy. Připravím také SEO audit pro váš web.

Mrkněte na reference.

5 x komentováno

  • Jenom dotaz – daňově se tohle dá normálně uplatnit? 🙂

    BTW píšeš, že se vejdeš do 1K měsíčně – pro jak velký objem práce / klientů ti to vystačí? Používáš to primárně pro MT, nebo i jiné projekty? Přijde mi na to na objemu vlastně docela málo?

  • S těmi ruskými proxy jsem schopný s Rank Trackerem dělat tisíce KW/den na Google. Teď jsem jim dal oraz, ale chci je znovu zkusit, jestli jedou na Seznamu.

    Využívám to víc u menších prací řádově ve stovkách KW na měření. Hodně u podivných penalizací (testy indexace), hledání landing pages, kde mě netlačí čas.

    V pohodě to stačí na Wiki nebo do Simple SERP Scraperu.

    Pro větší akce je ale učtitě potřeba řádově vyšší desítky až stovky IP, Google je hodně citlivý na dotazy s různými pokročilými operátory.

    • Netestoval. Sice vypadají na pohled dražší, služba ale funguje trošku jinak. Jestli to chápu dobře, tak někde na pozadí rotuje IP adresy?

      • Já právě nevím, jaký by v tom měl být rozdíl. Pořád posílají nabídku testovací verze a nechtějí se nechat odbýt. A já na to nemám čas, tak jsem doufal, že už je prověřil někdo přede mnou 🙂

Vše o budování zpětných odkazů