4 funkce, kvůli nimž mám rád Rank Tracker

Rank Tracker nejspíš není nutno lidem, co se pohybují v SEO, extra představovat. Měření „pozic“ má jako signál možných změn své místo. Samotný Rank Tracker z balíku SEO PowerSuite se ale dá využít  i trošku jinak.

Indexace

Mít web v indexu vyhledávače? Nutnost. Do Rank Trackeru stačí zadat seznam URL vašeho webu a počkat si na výsledek. Pokud jsou stránky v indexu, objeví se URL na pozici číslo 1. Pokud je pozice 50+, víte, kde máte problém. Takto jde mimochodem odhalit i penalizace, když vaše URL není první, ale ani v indexu nechybí (true story, bro).

Na Seznam.cz takto můžete kontrolovat indexaci pomoci nového operátoru info:vaše URL.

indexace-rank-tracker

Houstone, máme problém!

Nedávno tvůrci Rank Trackeru oznámili, že můžete jejich nástroj využívat bez obav z blokování IP kvůli strojovým dotazům. Pro menší projekty (do cca 2000 dotazů) to funguje velmi dobře, ale povedlo se mi takto opakovaně kontrolovat i vyšší tisíce dotazů.

Pro větší balík URL, nebo spíše rychlejší výsledek, si nicméně musíte pořídit proxy servery a taky trošku trpělivost. V případě Google a tisíců adres to budou i dny. Z praxe se mi osvědčilo výsledky občas průběžně zastavit a uložit.

Landing Pages

Které stránky vyhledávače berou jako vstupní pro klíčová slova? Tohle zjištění je sekundární důsledek měření „pozic“. Dá se to ale vylepšit!

Chcete třeba vědět, jestli jsou pro vás na Wikipedii vhodná hesla? Zapněte měření na fráze site:cs.wikipedia.org vaše KW a voila! Je to doma, máte půlku průzkumu hotovou.

Konkurence

S kým vlastně soupeřím o traffic? Tohle mám na Rank trackeru opravdu rád. S vaším setem klíčových slov Rank Tracker projede vybraný vyhledávač a seřadí vám weby informační konkurence podle výskytu. Slabina?

konkurence-rank-tracker

Takto vypadá tabulka s přehledem konkurentů v Rank Trackeru.

Měření jde vždy pouze pro jeden web. V pro verzi můžete sledovat 5 konkurentů, v Enterprise pak 10. Řeším to dělbou konkurentů z každého vyhledávače, který má u nás nějaký rozumný podíl.

Více webů na stejné téma

Poslední tip je malý hack pro ty, co mají více webů na podobné téma. Můžete je měřit samostatně. Pokud je ale chcete srovnat snadno mezi sebou, využijte zmíněné sledování konkurence. Namísto hledání v SERP ale rovnou vložte adresy svých dalších webů. Vzájemný benchmark tak proběhne při každém měření.

Koupit Rank Tracker?

Od 17. do 19.5 2016 má Rank Tracker obří slevy, kdy ušetříte 60% v první den, dále pak sleva klesá na 55 a v poslední den 50%.  To už se vyplatí koupit.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

6 thoughts on “4 funkce, kvůli nimž mám rád Rank Tracker

 1. Skvělé tipy, díky. Chtěl bych se k tomu zeptat na dvě věci.
  1) Kontrola indexace zadáním URL místo KW funguje stejně, jako bych do vyhledávání seznam.cz ručně zadal URL? Co když manuální hledání URL na seznamu vrátí na druhé organic pozici jinou stránku webu, znamená to, že ta hledaná v indexu není?
  2) Rank Tracker po 6ti měsících přestane stahovat aktualizace algoritmů vyhledávačů a bude za ně chtít platit na měsíční bázi. Co se stane, když si aktualizace nepředplatím? Přestane měření pozic dříve nebo později fungovat?
  Předem moc díky.

  • 1) Ano, tak to funguje. Co je v případě tohoto dotazu na první pozici? Pokud není URL první, je to signál. Buď není v indexu, nebo místo ní nabízí jinou URL, např. s parametry. Pak se musí nechat prověřit třeba kanonizace.
   2) Ty aktualizace zajistí, že se Rank Tracker umí „dobře ptát“, takže je slušná šance, že bez nich bude dříve či později nepřesný. Moje doporučení je jednoznačně kupovat.

   • Díky, na první pozici je jiný web, na druhé pozici je náš web, ale jiná stránka. Takže tu testovanou asi neindexuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *