Kde kupovat proxy servery?

Pro několik různých programů, které používám, potřebuji mít k dispozici větší množství proxy serverů. Nějaké jsem vyzkoušel, nebo se chystám a rád bych se podělil o tipy. Zároveň si nechám sám rád doporučit.

 Článek průběžně rozšiřuji o nové služby. Ty najdete vždy na konci. Poslední update 14.11.2015.  

Než s proxy začnete

 1. Služby vždy zkoušejte nejprve s měsíční objednávkou. Když nebudete spokojeni, ušetříte snadným přechodem jinam.
 2. U sdílených proxy nikdy nevíte, k čemu je používají ostatní.
 3. Ověřte si, že Google koupené proxy pustí, přes Gather Proxy (ke stažení zdarma v omezené verzi)

Některé odkazy v článku jsou provizní. Nemají vliv na moje hodnocení dané služby.

Proxy-n-VPN

Jako první jsem zkoušel Proxy-n-VPN

K dispozici mají jak privátní, tak i sdílené proxy. Ty privátní jsou pochopitelně dražší, ale zase funkčnější a víte, k čemu jsou používány a jaký je z nich traffic. Jejich ceny začínají na 2,35 USD za kus a klesají s počtem proxy v balíčku až k 1,39 USD/kus při 1000 serverech.

Ceník sdílených proxy serverů

Testoval jsem ty sdílené, kde je jasně přijatelnější cena, ale neví, co na nich někdo další dělá. Koupit se dají od 1,10 USD/kus v základním balíčku 10 proxy serverů až k 0,71 USD při koupi 1000 kusů.

Chcete slevu 15%? Mám pro vás kód.

Dlouho jsem si vystačil s balíčkem 10 sdílených proxy. Pak jsem ale potřeboval větší objem a dostal doporučení na jiné místo, kde koupit.

Tip: Rozšíření Switchy Omega vám umožní měnit IP adresu přímo v prohlížeči Google Chrome.

FineProxy.org

Rusko je země neomezených možností, kde sídlí i FineProxy.org. Nabízí jak privátní, tak i sdílené proxy. Ty soukromé nabízí z Německa, USA, Ruska a Ukrajiny za 5 USD na kus až do celkového počtu 100 kusů. Nad tento limit jsou počty individuální. Opravdová řežba ale začíná se sdílenými proxy, kde nabízejí balíky od 5 až do 5500 serverů v geografickém mixu. Proxy jsou buď svázané s vaší IP (pokud se připojíte odjinud, musíte v admin panelu webu tuhle IP zapsat), nebo fungují na jméno a heslo.

Používám od nich 1000 evropských IP za cenu 19,90 USD na 30 dnů. Po pravdě jich ani tolik nepotřebuji, ale cena je rozumná a na menších balíčcích mi vždy něco vadilo. Geograficky je zastoupeno několik evropských zemí včetně ČR. Odezvy se liší od 100 ms až ke třem vteřinám a co jsem si zatím všiml, těch mrtvých IP bývá tak mezi 5-10 procenty. Vždy jednou za 8 dnů si lze nechat seznam IP aktualizovat (obměnit).

Update 10.7.2015: Poslední 2 sady IP adres měly ban na hledání na Seznamu. Jinde naprosto bez problémů.

Buyproxies.org

Buyproxies.org nabízejí balíčky do velikosti 100 proxy ve dvou skupinách. Sdílené na maximálně 3 uživatele a pak ty určené pouze pro jednoho uživatele. Cena vychází na 1 USD/kus při těch sdílených  a 2 USD/kus při těch dedikovaných.

Vyzkoušel jsem jsem balíček 10 dedikovaných za 20 USD a jsem s nimi zatím velmi spokojený. Pochopitelně s počtem musím uzpůsobit chování programů, které s nimi používám.

Act Proxy

Zatím posledním úlovkem do sbírky je služba Act Proxy. Jak je obvyklé, nabízí jak sdílené, tak privátní proxy. Ceny jsou velmi zajímavé a vybrat si můžete mezi evropskými či americkým proxy, nebo si udělat mix. Autorizace služby je vždy přes vaši IP, ale nebojte, celkem můžete mít až 8 ověřených IP najednou.

U těch sdílených, kde Act Proxy garantuje maximálně 3 uživatele, jsou k dispozici 3 balíčky:

 • 10-49 proxy: 0,50 USD /kus
 • 50 – 99 proxy: 0,45 USD/kus
 • 100-200 proxy: 0,40 USD/kus

Jak vidíte, v porovnání s ostatními jsou ceny poloviční. To je slibné.

U privátních je cena vyšší, ale pořád velmi atraktivní.

 • 10-49 proxy: 1,20 USD /kus
 • 50 – 99 proxy: 1,10 USD/kus
 • 100-200 proxy: 1 USD/kus

Jak fungují?

V první fázi jsem otestoval 50 sdílených proxy serverů. Všechny byly umístěné v Německu a šlapou jako hodinky.

Můj aktuální žebříček poskytovatelů proxy

Platí od 14.11.2015

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png
 1. Act Proxy
 2. Proxy-n-VPN
 3. Buyproxies.org

Kde proxy používám:

5 thoughts on “Kde kupovat proxy servery?

 1. Jenom dotaz – daňově se tohle dá normálně uplatnit? 🙂

  BTW píšeš, že se vejdeš do 1K měsíčně – pro jak velký objem práce / klientů ti to vystačí? Používáš to primárně pro MT, nebo i jiné projekty? Přijde mi na to na objemu vlastně docela málo?

 2. S těmi ruskými proxy jsem schopný s Rank Trackerem dělat tisíce KW/den na Google. Teď jsem jim dal oraz, ale chci je znovu zkusit, jestli jedou na Seznamu.

  Využívám to víc u menších prací řádově ve stovkách KW na měření. Hodně u podivných penalizací (testy indexace), hledání landing pages, kde mě netlačí čas.

  V pohodě to stačí na Wiki nebo do Simple SERP Scraperu.

  Pro větší akce je ale učtitě potřeba řádově vyšší desítky až stovky IP, Google je hodně citlivý na dotazy s různými pokročilými operátory.

  • Netestoval. Sice vypadají na pohled dražší, služba ale funguje trošku jinak. Jestli to chápu dobře, tak někde na pozadí rotuje IP adresy?

   • Já právě nevím, jaký by v tom měl být rozdíl. Pořád posílají nabídku testovací verze a nechtějí se nechat odbýt. A já na to nemám čas, tak jsem doufal, že už je prověřil někdo přede mnou 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *