Jak jsem dostal [krypto] horečku

Večer pátého prosince jsem surfoval z gauče po webu. Článkům o kryptoměnách se nedá dneska uniknout a píšou o nich i lidi, co sleduji kvůli naprosto jiným tématům. Všude se válí info o drastickém růstu, bublině a já si konečně říkám, proč to taky nezkusit? Diagnóza FOMO:) Pořídit bitcoiny ale není jen tak, jak brzo zjistím.

Disclaimer: Tohle jsou rychlé zápisky z pokusu zajmout se něčím novým a začít se zase učit mimo pracovní obor. Píšu to proto, abych vám ušetřil čas s výtkami, jak na to jdu blbě:)

Nejkratší, ale drahá cesta k nákupu vede přes burzu. Vybírám si z tipů Coinbase. Je drahá na rychlé převody kartou, ale jde o čas. Kurz je okolo 10 500 USD/BTC.

Ale ouha. Zaseknu se na verifikaci. Tou na burze musíte projít a Coinbase se postupně nelíbí fotka občanky, řidičáku ani pasu. Zkouším to opakovaně s pasem.

Po druhém pokusu appka nechce nahrát další fotku a kurz roste.

Jdu teda zkusit Coinmate, za kterou prý stojí Češi a kam lze dostat peníze snadno z Fio. Jenže opět verifikace.

V podání Coinmate přes službu IDnow, která funguje na principu videa. Žádostí je asi tolik, že místo toho IDnow napíše, že musím čekat a pošlou mi SMS, až přijdu na řadu. Do pátku nic. Peníze tam jdou ale dostat přes MoneyPolo.

Tam jde účet založit rychle a dokonce na něj i můžu vložit peníze z karty. Na převod ale čekám a nakonec dojde mail, že kvůli podvodníkům s kartami musím projít verifikací, než platbu přípíší.

Buď na Skype, nebo poslat selfíčko s platební kartou. Na Skype v době, kdy doporučili kontaktovat, nikdo není, a tak posílám selfíčko. To už je zase pátek.

Dostávám ještě tip na Bitstamp. Hned v úterý tam zakládám účet. A čekám na verifikaci. Chudáci taky nestíhají a do pátku zase nic nemám.

Mezitím jsem si založil peněženku na Blockchain.info. A tam můžu konečně koupit první Bitcoin. Mezitím krutě vystoupal a z mé testovací částky si značnou sumu nechá.

Souběžně se mi konečně povede ověřit účet na Coinbase a můžu tam taky nakoupit. Zatím jen přes kartu. K tomu beru za drobné ještě Ethereum a můžu se učit.

Abych tento blog neplevelil krypto tématikou, založil jsem nový s názvem Cryptoist.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *