Tvořte video a GIF návody snadno s Recordit.co

Platí, že obrázek leckdy vydá za tisíc slov. A kolik jich nahradí ten pohyblivý? Video je trend, kterému se nelze na webu vyhnout. Kolik produktových návodů nebo postupů jste už chtěli udělat v podobě videa? A neudělali, protože to neumíte nebo to bylo drahé? Ukážu vám službu, se kterou to zvládne každý.

Recordit.co v mnohém připomíná Jing (Snagit). Pokud je používáte, budete hned doma. Rozdíl je v tom, že služba vytváří videa, která jsou uložena online, nebo obrázky ve formátu GIF, které si můžete stáhnout a kdekoliv nasadit na web. Pecka, že?

TL:DR GIF:)

Recordit.co

Recordit.co v akci!

Postup, jak na to

Tvorba videa nebo GIF je jednoduchá. Aplikaci stáhnete (pro Windows nebo Mac, pro Applisty je i placená verze s lepším FPS) a nainstalujete. Jakmile běží v počítači, vyberete novou nahrávku (Record).

recordit-record

Ikona ve spodní liště Windows, volby vyvoláte pravým tlačítkem.

Kurzorem následně vyberete oblast, která se bude snímat. Pod výsledným výběrem kliknete na ikonu opět s nápisem Record. Vše, co ve výběru bude provádět, se zaznamená.

Výsledek se po ukončení nahrávání automaticky nahraje na web služby. Můžete pak sdílet odkaz na video, nebo si stáhnout GIF pro nasazení jinde.

Ke všem starším záznamům máte přes aplikaci stále přístup. Fintičkou je pak možnost zvýraznění kurzoru myši.

Kde vidím využití? Návody jsem zmiňoval už v úvodu. Další užitečná oblast může být hlášení chyb. A slabiny? Do videa nedostanete systémovou lištu.

Recordit.co každopádně řadím do svého arzenálu.

A bonus na závěr. Autoři provozují i hezkou službu PlacIt.net, kde můžete dělat frajerské mock upy pro vaše weby.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *