Víte, že Yoast plugin zbytečně tvoří stránky na webu? Poradím, jak se toho zbavit

Yoast SEO je populární plugin pro nastavení spojené se SEO a částečně i daty pro sociální sítě. Mám ho rád, i když časem bobtná a přidává funkce, které ani nechci. V jedné z nedávných aktualizací změnou nastavení všem, co jej používají, přidal na web dost podstránek, které nejspíš nechcete. O co jde?

Obrázky donedávna Yoast řešil tak, že se jim v základu nevěnoval. Nyní ale v základním nastavení ke každému obrázku nebo příloze vytvoří vlastní URL a povolí její indexaci.

Základní nastavení pro Media v Yoast je špatně.

Základní nastavení pro Media v Yoast je špatně.

Myslím, že tohle řešení může vyhovovat jen málo lidem a nerozumím, proč se základní nastavení v Yoast autoři změnili.

Pro ty, co nejsou kovaní v SEO, vysvětlím. Obrázky a přílohy si vyhledávač najde sám a dovede odkázat přímo na ně. Další URL, kde budou uložené, je jen zbytečný obsah, který musí robot crawlovat. U větších webů se tak okrádáte o čas, který by mohl věnovat procházením jiných stránek.

Správné řešení je netvořit samostatné URL pro obrázky. Tuto možnost si tedy zrušte a přílohové URL nechte Yoast přesměrovat na samotnou přílohu či obrázek.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png
Správné nastavení médií v Yoast pluginu

Správné nastavení médií v Yoast pluginu

3 thoughts on “Víte, že Yoast plugin zbytečně tvoří stránky na webu? Poradím, jak se toho zbavit

  1. Presne včera som to videl na twiterri na jednom blogu v angličtine a celkom ma to vytočilo, pretože som si fakt všimol v posledných dňoch že v serpe sa zobrazujú nejaké čudné stránky iba s postom obrázku a nezobrazuje sa originálny daný článok – v ktorom je ten obrázok. Reálne mi kvoli tomu na jednom webe padol traffic o nejakých 10-20% cca – teda aspoň tomu to prisudzujem. Snaď sa to čo najskôr vráti do normálu, keď som zmenil tie nastavenia v yoaste

  2. Zajímavé, schválně jsem to teď kontroloval a u půlky webů zůstalo pořád přesměrování (nic jsem tam nikdy nenastavoval) a u druhé se vypnulo. Ale u čerstvě nainstalovaného Yoast včera bylo přesměrování v pořádku. Asi se to vypíná/zapíná nějak náhodně. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *