Sugar Sync: 5GB online pro vás

Zálohování online je v kursu. Průkopníkem na tomto poli byl Dropbox, který nabízí 2 GB místa jako online úložiště zdarma. Velkou nevýhodou ovšem je nutnost míst data na svém PC v předem určené složce jedné jediné složce, což prostě komfortní není. A tady nastupuje konkurence jménem Sugar Sync.

Sugar SyncSugar Sync totiž umožňuje navolit libovolný počet složek, které chcete synchronizovat. Mimo to v současnosti nabízí zdarma 5GB místa, což je víc než dost pro běžná data. Pokud vám to nestačí, lze samozřejmě navýšit tento objem buď placeným tarifem, nebo po menších částech za nové přivedené zákazníky.

Na rozdíl od Dropboxu si Sugar Sync nerozumí s Linuxem. V rámci bezplatného tarifu si můžete synchronizovat až tři počítače a svůj smartphone, pokud jej pohání iOS, systém od RIM, Android, Windows Mobile nebo poslední verze Symbianu.  Pokud chcete identický obsah synchronizovat na všechna svá zařízení, pak musíte využít složku s název Magic Briefcase, jež se vytvoří se vaši složce Dokumenty.

Data můžete sdílet s ostatními a nebo na ně odkazovat textovým odkazem. Co se týká zabezpečení, po nahrání na servery Sugar Syncu jsou data šifrována 128bit-AES, při samotném nahrávání se využívá SSL.

Ukládání dat online by měl být ale jen jeden z druhů zálohy, který byste si měli zvolit. Hodnotu dat si mnozí uvědomí až po jejich ztrátě a proto bych doporučil ještě pevný disk nebo domácí server.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

2 thoughts on “Sugar Sync: 5GB online pro vás

  1. Já s tím příliš nesouhlasím. Sugarsync je poměrně složitý, některé věci dodnes nechápu. Pro jistotu používám všechny mě známé sync nástroje: Dropbox, SugarSync a Google Drive. Když nehodnotím velikost prostoru, tak mi z toho Dropbox vychází nejlépe. Možnost mít synchronizovanou jenom jednu složku mi vyhovuje, protože neztrácím přehled – pouze omezené množství dat má pro mě smysl sdílet mezi zařízeními (respektive zálohovat je).

    • Já se snažím sycnhronizovat mezi dvěma počítači, takže mi koncept vyhovuje a to včetně rozlišených složek. Je ale pravda, že SugarSync vyžaduje víc nastavování, než je pro laiky záhodno.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *