Dostaňte plánované příspěvky z Bufferu do obsahového kalendáře v Trellu

Nedávno jsem tu psal o obsahových kalendářích a mimo jiné jsem doporučoval Trello. K dokonalému přehledu u publikaci mi chyběly data o plánovaných příspěvcích na sociální sítě, k nimž používám Buffer. Řešení se nakonec našlo a je krásně automatické.

Stačilo nasadit Zapier, který se postará o automatizaci přesunu příspěvků z Bufferu v podobě nové karty do Trella.

zapier

U Zapieru se mi líbí podrobné nastavení všeho, co lze z Bufferu přenést. Vyberete si text, název sociální sítě, datum nebo přílohy. V Trellu pak příslušný board. A to je celé.

Úvodní nastavení je sice zdlouhavé, pokud máte hodně účtů na sociálních sítích, tím ale vaše práce končí. O vše další se stará automat.

„Nevýhodou“ Zapieru je, že ve verzi zdarma je omezený počet rutin (5), tak i spuštěných úkolů na měsíc (100). Pokud chcete ušetřit, zvolte raději IFTT.

V něm se mi ale nepovedlo přiřadit různé účty v Bufferu k různým boardům v Trellu. IFTT tvrdošíjně trvá na jednom vybraném účtu, zatímco v Zapieru pro každou rutinu (tzv. Zap) mohu zvolit jiný účet. I výběr boardů a seznamů je v Zapieru lepší, umí si totiž informace natáhnout sám. V IFTT musíte cílový seznam pojmenovat sami tak, aby se shodoval s již existujícím názvem seznamu v Trellu.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

2 thoughts on “Dostaňte plánované příspěvky z Bufferu do obsahového kalendáře v Trellu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *