Start a Fire: malý vetřelec při sdílení promuje váš brand i obsah

Co kdybyste dokázali svůj brand s odkazem dostat na každou stránku, kterou sdílíte v sociálních sítích nebo mailem? Vzít si kousek kreditu pro sebe a lehce si zaparazitovat? Tohle už někoho napadlo a funguje to nově jako online služba zdarma. Jmenuje se Start a Fire a je zatím na pozvánky.

Start a Fire je vlastně zkracovač, který ke sdílené URL přidá pár vlastních parametrů a „nad webem“ v pravém dolním rohu prohlížeče díky skriptu zobrazí malý odznáček s vaším logem, odkazem dle chuti, hláškou „Shared by“ a jménem nebo názvem profilu. Výsledek vypadá takto.

start-a-fire-badge-1

Moje logo, odkaz a brand na blogu Collabimu.

To ale není všechno! Ke svému odznáčku totiž můžete přidat odkazy na další obsah dle vlastního uvážení. Ty se objeví po najetí myší na odznáček. To už je docela mazec, co říkáte?

start-a-fire-badge-content

Odznáček s doporučeným článkem. Těch může být i více.

Start a Fire už teď podporuje integraci do Bufferu (pozor na práva k účtu) a Hubspotu. K dispozici jsou taky statistiky v podobě pageviews a kliknutí na odznak, tak i imprese, kliknutí a CTR pro promovaný obsah.

Navíc můžete v případě připojených domén přidat seznam vyloučených, kde se odznáček nepřidá. Tam doporučuji zařadit hlavně  ty vlastní.

Update 1.7.2015: pokud má sdílená stránka zakázaný hotlinking, je možné, že se na ní nenačtou obrázky.

Mě to docela zaujalo, co vás?

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

4 thoughts on “Start a Fire: malý vetřelec při sdílení promuje váš brand i obsah

  1. To je hodně zajímavý. Můžeš tu hodit nějaký odkaz na ukázku? Aby bylo možné mrknout jak to funguje v reálu a ne jen na obrázku 🙂 Nějaký čas potrvá než zašlou pozvánku a mohu sám vyzkoušet. Dík.

  2. Je otázka, jestli to provozovatelé webů v případě rozšíření nezačnou blokovat.

    Přece jenom to, zdá se, kompletně duplikuje a následně modifikuje obsah původní URL, což se řadě lidí asi nebude líbit. I když to tedy alespoň blokuje roboty vyhledávačů v robots.txt a používá canonical na původní URL.

    Potom z pohledu bezpečnosti to moc dobře nevypadá, protože třeba formuláře se na upravené stránce odesílají na cizí web.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *