Komprese obrázků ve WordPressu přes Shortpixel

Dosáhnout správného poměru mezi kvalitou obrázku a jeho datovou velikostí je dnes docela důležité. Návštěvníci se přesouvají na mobilní zařízení a s tím často i na připojení. A nechtějí čekat, než se web někde mimo LTE načte. Google navíc velikosti stahovaných dat přikládá míru ve svém hodnocení. Co s tím, pokud už na svém WordPress webu máte hodně obrázků?

Už v minulosti se objevily pluginy, které uměly kompresi obrázků provést dávkově. Nejznámější z nich, Smush-it, zdarma využíval službu Yahoo. To všem časem skončilo a plugin dnes funguje, když platíte měsíčně 19 dolarů.

Já jsem se rozhodl vyzkoušet jiné řešení. Shortpixel funguje prakticky stejně, ale jeho cena je 4,95 USD za měsíc při limitu 5000 obrázků (jpg, png, gif a pdf). Ve verzi zdarma umožní měsíčně komprimovat 100 obrázků a pokud se registrujete přes tento link, bude váš zdarma limit dvojnásobný.

shortpixel

Ve WordPressu musíte samozřejmě instalovat potřebný plugin a napojit jej přes API na cloudovou službu. Poté nastavíte, jaký typ komprese chcete (ztrátový či bezztrátový), jestli chcete ladit i náhledové obrázky a případně nastavíte maximální rozměry v pixelech. Okno WP musí celou dobu komprimování zůstat otevřené.

Platba 4,95 USD funguje jako předplatné. Měsíční platbu můžete nakonec obejít tak, že ta tyto peníze vyladíte staré obrázky ve větším počtu, platbu zrušíte a pak si vystačíte s limitem 100 obrázků na měsíc.

Shorpixel můžete ale využít i k obyčejné online kompresi až 20 souborů současně a to a této adrese. Tady ale chybí možnosti nastavení, a tak pro tyto účely zůstávám i PicResize.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

2 thoughts on “Komprese obrázků ve WordPressu přes Shortpixel

  1. Já používám jak pro klasickou kompresi tak i jako plugin do WP službu tinypng. Mají 500 obrázků mesíčně fee což bohatě dostačuje. Co jsem zkoušel i jiné služby včetně shortpixel. Tak tinypng obrázek vetšinou zmenšilo na nejmenší velikost a kvalita byla ok.

  2. Cez AppSumo sa dá teraz za jednorávzový poplatok 25$ kúpiť doživotná verzia ShortPixel s mesačnými optimalizáciami 5000 obrázkov. Myslím, že to je fakt super deal. Ja som to odskúšal a musím potvrdiť, že ShortPixel je fakt dobrý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *