Jaký byl Blogerfest 2018?

V sobotu jsem navštívil Blogerfest 2018, první českou konferenci zaměřenou na blogery. Dojmy?

Za akcí stál GetFound, který už si pořádání akcí osahal s předchozí Mamafestem. Pro konání vybrali divadlo Venuše ve Švehlovce a byla to  skvělá volba.Z mrzkých zásob latiny každému vyvstalo spojení genius loci a tohle místo jej mělo na rozdávání. Doufám, že se dlouho nenajde nějaký grant, který by zavinil nějakou rozsáhlejší rekonstrukci:) A zdravím i skvělou místní produkční Adrianu a mistra zvuku Lukáše.

Program byl nabitý od rána až do půl sedmé, kdy končily přednášky a nastupovaly ještě workshopy.

Celých přednášek jsem neviděl hodně a protože bloguji o roku 2001, snažil jsem se podívat na ty, které šly směrem, kde se neorientuji.

Z první od Stylish Coffee o Instagramu mě zajaly tipy na konkrétní nástroje, v nichž ladit fotky. Jsa vizuální pařez, jehož nejlepším filtrem je B&W, jsem po přednášce usoudil, že u toho taky zůstanu.

Copywriting tipy od La Tereza byly fajn, ale šly podle mě zbytečně do šířky. Cílová skupina v sále ale byla znalostmi někde úplně jinde a tím jsou moje hodnocení dost zkreslené.

Blok Jak na neplacenou propagaci článků od Lukáše Rady na to šel taky zeširoka a vydržel jsem u něj jen chvíli.

Po obědové pauze vnesla na podium více filosofických úvah Andy Pavelcová z FitFab. Většinu účastníků, resp. účastnic, protože něžné pohlaví na Blogerfestu totálně dominovalo, spíše zajímalo, jak konečně navázat nějaké spelupráce, poselství Andy bylo jinde. Dobře si vybírejte a spíše se snažte pomocí blogu změnit k lepšímu životy vašich fanoušků, ne ten váš.

Zatímco program pokračoval dál, pro mě nastal čas na krátký šlofík v backstage. Přece jen jsem den předem šel spát před jednou ráno a vstával v šest.

Poté jsem stihl první polovinu přednášky Terezy z EliteBloggers.cz. Popisovala svoji úspěšnou cestu a hodně bojovala za označování placeného obsahu.

Hodně jsem byl zvědavý na blok, kam se mohl přihlásit každý s vlastní přednáškou.

Velmi praktičtí byli Lucka a Lukáš z Loudavým krokem a PowerOfDoing, kteří dávali konkrétní ukázky toho, jak oni na svých blozích vydělávají. Být začínající bloger, byla právě tohle top přednáška.

O něco podobného se pokusil i Michal Majgot.

#blogerfest #rostoumikouty #vyfotstres #nofilter #introvertprednasi

Příspěvek sdílený Michal Majgot (@affilakcz),

Projekt BlogersRe mě nějak neoslovil.

Celý program pak uzavřela Kristýna Dolejšová povídáním o projektu Za normální holky. Sympatická snaha a hodně uvolněný projev na pódiu.

Pokud jsem nebyl u přednášek, pomotával jsem se okolo workshopu mé polovičky TAMARKI, kde se mohly účastnice samy vyrobit květináče z pratelného papíru, které Marki prodává na eshopu.

Docela mi přišlo líto, že jsem neviděl nikoho z blogerů u stánku cashbacku Plná Peněženka. Cashback je jedna z mála věcí, kterou může skoro každý doporučit, pomoct tak návštěvníkům a ještě si vydělat, aniž by musel čekat, až jeho blog konečně nějaký značka osloví sama. Snad se mrkli aspoň do letáčku, který měl každý na sedačce.

Pekné promo na místě měly Kytky od potoka!

Suma sumárum se mi Blogerfest moc líbil a za rok nebo i dříve půjdu rád zase. A ideálně zase do Venuše, prosím.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *