Google+: jsem tam

Google přede dvěma dny spustil svoji představu o sociální síti nazvanou Google+. Trvalo mi dva dny se na tam dostat, nejsem už takový geek jako dříve. Google+ na první pohled připomíná layoutem Facebook, ale co taky velice inovativního vymyslet, že. Oproti Facebooku na Google+ nejsou hry, kvízy, firemní stránky, (zatím?) reklamy a zhruba 750 milionů lidí, což se ale časem změní. Síť by měla nabízet více nebo snadněji řízené nastavení pro úroveň soukromí, resp. Google už o vás ví hodně, ale bude se snažit, aby to měli s případným šmírováním těžší ostatní.

Google+ pěkně propojil některé dosavadní služby Google, takže Gtalk tu najdete jako chat, o správu fotek se stará Picasa. Hlavní potenciál zatím vidím v lepším dělení lidí do různých oblastí, Google jim říká kruhy a můžete si jich udělat, kolik chcete. Facebookovský friend je přece jen poněkud silný výraz pro spoustu lidí, které mám takto označené a i když se dají vytvářet seznamy dle vlastní vůle, Googlovy kruhy na mě zapůsobily lepším dojmem.

Představu o Google+ si můžete udělat z následujícího videa. Pozvánky se zatím nedají zasílat mailem, máte možnost si požádat o zaslání, jakmile bude Google+ přístupnější.

Co nikdo nedovede říct, je odpověď na otázku, jestli Google s dalším sociálním pokusem uspěje. Všichni informovaní dobře vědí, jak dopadl Orkut, Wave nebo Buzz. Google+ od pohledu chybí nějaký skutečný tahák, něco, co strhne kritickou masu. A té právě budou chybět hry, kvízy a balast okolo. A udržovat vše aktuální na více sítích je nad síly běžného surfaře. Na druhou stranu je Plusko pěkným centrem pro uživatele, kteří pracují s více Google službami.

ninja-300x250-cerveny-8-1430292161.png

One thought on “Google+: jsem tam

  1. 10 tipů do Google+ | GYD.NAME

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *